Na hory i na doly dohlédneme jen z naší milované Ostravy.

Určitě jste podle nadpisu poznali, o čem jsme si celý minulý týden povídali. No přece o něčem, co je nám všem hodně blízké a to je naše OSTRAVA. Nejprve jsme začali ale tím, že jsme si řekli, jaký je rozdíl mezi městem a vesnicí. Z pohledů některých dětí mi přišlo, že slovo vesnice slyší poprvé, tak až nebudete vědět, kam na výlet, zkuste je vzít do nějaké nedaleké vesničky na průzkum jejich tajů a krás 🙂 .

Děti toto téma moc bavilo, vytvořily si vlastní domečky, ve kterých by chtěly bydlet a nazdobily je podle své fantazie. Společně jsme si také vytvořili mapu našeho okolí a nalepili do ní fotky, abychom zjistili, kdo je čí soused a vůbec o tom třeba neví. Tento týden vyzkoušíme naší mapu i v terénu a pokusíme se podle ní dojít až k Albertu, snad se nám to podaří 🙂

Věnovali jsme se také památkám našeho krásného města, kam se určitě rádi vydáme příští rok na výlet. Seznámili jsme se tak například se ZOO Ostrava, DOVem, radnicí města Ostravy, Masarykovým náměstím nebo Slezskoostravským hradem.

Jelikož je naše město opravdu veliké a pěšky by v něm chodil jen málokdo, povídali jsme si také o dopravě. Jakými dopravními prostředky můžeme jezdit a jak vlastně fungují. Zopakovali jsme si také důležitá dopravní pravidla a venku si je i nakreslili.

Tento týden budeme pokračovat s naším putováním po celé České republice, tak když Vám děti náhodou začnou doma zpívat hymnu, tak se nelekejte 🙂 .