Můj domov

…aneb kde se probouzím a kde usínám?

Stojí, stojí domeček, mechový má dvoreček.

Kdo v něm bydlí? Nevíme. Jak to asi zjistíme?

Ťuk, ťuk na vrátka a začíná pohádka.

Jak jste si již mohli všimnout, děti ze třídy Delfínek se baví o svém domově. Nejprve jsme si povídali o tom, jak náš dům vypadá a jaké místnosti můžeme najít uvnitř. Angličtina nám prozradila že kuchyň se řekne – kitchen, obývací pokoj – living room, pokojíček – room a toaleta – toilet. Zábavnou formou jsme si ukázali, jak je možné narazit na „zlé lidi“ i u nás doma – např. zloděj. K tomu nám pomohla podoba pohádky „Bouda budka,“ kterou si děti zkusili zdramatizovat. Dále na děti čekaly různorodé aktivity, jako třeba skládání písmenek podle daného pořadí, stavba největšího a nejpevnějšího domu, nácvik písní „Stojí, stojí domeček,“ a nových písniček, které uslyšíte při odpolední akci – Rozloučení se školním rokem + Pasování předškoláků. Nesmíme také zapomenout na p. trenéra Pavla, který si pro děti připravil spoustu sportovních aktivit a soutěží.

Zkusili jste si již někdy vysnít vzhled svého domu? Děti dostaly tento těžký úkol, který si zkusili namalovat na výkres A3 a již brzy ho zahlédnete v naší šatně na výstavce.

A teď pro Vás máme krátkou hádanku…

Zahradě se věnuje,

stromy sází, roubuje,

zeleninu vypěstuje,