Méďa a lumíci

V říjnu si děti poprvé v letošním roce vybíraly téma na přání. Návrhů bylo dost, ale nakonec zvítězilo téma Méďa a lumíci. Přestože mě prvotně přepadla panika, tak jsme se nakonec celý týden dobře bavili a spoustu se toho zase naučili. Téma jsme začali poznáváním různých druhů medvědů, povídám o tom, co takový medvěd dělá, kde žije a co baští. Taky jsme si ukázali, jak vypadá takový živý lumík. Vedli jsme diskuzi o tom, jestli je správné, co dělají v seriálu lumíci Grizzlymu a kde se celý příběh odehrává. Děti sdílely různé příhody, které v seriálu viděly. A víte, jak je takový medvěd Grizzly velký? Děti se jeho výšku snažily napodobit.

V průběhu týdnu jsme si otevřeli různé koutky. V Ateliéru jsme kreslili medvěda, kterého jsme vybarvili pomocí listů. Ty jsme si pečlivě nasbírali na procházce. V průběhu ranních činností jsme si metodou vypichování obtáhli po linii lumíka, kterého jsme následně vybarvili a vystřihli. Ve hrách jsme je následující den využili k dalšími cvičení oček – vyšívání provázkem. Ve hrách jsme hráli Medvěde, nezlob se a ve Školičce jsme měli náročný úkol, díky kterému jsme si procvičili grafomotorické prvky. V dílně jsme na zatloukačce vytvářeli medvědův příbytek. Ve sportu jsme sledovali medvědí stopy a navlékali lumíka medvědím jazykem. V Domácnosti jsme si potom upekli medvědí tlapky, které ale potřebují chvíli ještě odpočívat, tak jako medvědi přes zimu. V ranních činnostech jsme vybarvovali, obtahovali linie či hledali správné stopy.

No a samozřejmě jsme si užívali krásného podzimního počasí.