Legenda o Sv. Václavovi

S dětmi z Mořského koníka jsme si povídali o legendě o Svatém Václavovi, svatováclavské korunovační koruně, o tom, kde najdou nejznámější sochu Sv. Václava, a proč nosí rytíři brnění.

Děti si zkusily zahrát na klenotníky a pracovat na zdobení korunovační koruny nebo třídit kamínky podle barev. Pomocí dětské plastové pinzety to vůbec nebyl lehký úkol, takže se někteří do práce pustili bez pracovního nástroje. 🙂

Dalším úkolem byla rytířská přilba, kde děti obtahovaly linii obrázku pomocí vpichování jehly do měkké podložky, stavba rytířského hradu, zdobení štítu a meče, skládání písmen jména podle předlohy, práce s keramickou hlínou při hře na sochaře a hledání obrysů různých předmětů nebo společné malování Sv. Václava na roli papíru.