Kamarádi stromy

Minulý týden jsme v Chobotničce začali zkoumat stromy a jejich vesele zbarvené podzimní listí. Povídali jsme si o tom, z čeho se takové stromy skládají, a na vycházkách jsme zkoumali jejich různé druhy. Poznávali jsme je podle listů, plodů nebo kůry a některé z nich si už pamatujeme a umíme pojmenovat.

Ve třídě děti trénovaly grafomotorické dovednosti, naučily se nové podzimní písničky i pohybové hry nebo třeba zkoušely přenášet kaštan slalomem pouze pomocí chodidla.

Nejvíce času nám ale zabralo vytváření velké galerie stromů. Na vycházkách posbírané listy jsme vyrovnali a děti měly plno dílčích úkolů: vystřihnout papírovou korunu, nalepit ji na velký papír, temperou domalovat kmen, natřít a otisknout sesbírané listy, opsat název stromu, křídami dotvořit pozadí… A hlavně vyrobit rám! To chtělo spoustu trpělivosti: děti z krepového papíru namačkaly hooodně kuliček, které pak nalepily na okraje svých stromových obrazů. Ty se všechny moc povedly a už brzy je budete moct obdivovat v šatně dětí.

A protože jsme si chtěli stromy užít opravdu pořádně, vyrazili jsme v pátek na celé dopoledne do Bělského lesa. Moc se nám tam líbilo, a tak jsme si slíbili, že se do něj zase brzy vrátíme a projdeme si části, které jsme ještě neprozkoumali. A také tématu stromů se budeme věnovat i nadále; je tam totiž stále co objevovat.