Já jsem… :-)

V těchto dnech jsme si s dětmi povídali o tom, jak každý z nás vypadá, co je na nás zvláštního a co na sobě máme rádi. Celkově celý týden byl vydařený a děti se zapojily do všech činností s nadšením. Nechyběl ani ranní úkol, kdy děti s rodiči zaznamenávali svoji aktuální výšku na metr v šatně a do připravených kartiček zaznačili svou váhu a výšku při narození. Tentokrát byl zařazen i tajný úkol, na který si děti měly vzpomenout doma samy, a ten zněl: „Přines fotografii z doby, kdy si ještě nechodil do školky.“ Děti se navzájem poznávaly a byly nadšené a šatnou, kde byly fotky vystavené, zněl smích a chichotání.

Koutky, které byly pro děti připraveny, se zaměřovaly na porovnávání (seřazení velikostí papučí), dějovou posloupnost (pohádka O veliké řepě), rozvoj jemné motoriky a vyjádření své nálady (kartonové obličej připevněné dětským připínáčkem), rozvoj představivosti a fantazie, přepis a opis písmen (vytvoření své vlastní knihy z časopisu). V domácnosti děti měly za úkol nakoupit a uvařit dle daného obrázkové receptu. Dále si procvičily jemnou motoriku a schopnost soustředění se na činnost (otisky ruky do kinetickeho písku) a v neposlední řadě nesmíme zapomenout na písničku, která byla k tématu, kterou si děti zamilovaly a která má název OKULÁRY. 🙂

Týden završil Myšák Jogín, se kterým děti procvičily celé tělo a kterého se snažily napodobit při hudebně-pohybové aktivitě.

Celý týden byl plný radosti a smíchu.