Fouká, nefouká?

V tomto týdnu se měli možnost všechny třídy podívat do Městské galerie současného umění Plato – Bauhaus. A ne! Nebyli jsme se koukat na expozice, ale čekalo nás tam dechové kvarteto Janáčkovy filharmonie.

Děti se seznámily se dřevěnými a žesťovými hudebními nástroji – s příčnou flétnou, klarinetem, trubkou nebo také lesním rohem. Poslechli si, jak jednotlivé nástroje zní, jak se musí poskládat a co všechno je před samotnou hrou ještě důležité. Procvičovali si prstíky, jazýčky a samotný dech. Také poznávali melodie – mohou žesťové nástroje uspat děti a dřevěné nástroje zahrát fanfáru? Samotné nástroje jsme si rovněž vyzkoušeli.

No opravdu! Hudební umělci nechali děti vyzkoušet každý hudební nástroj a byla to teda fuška! Některým dětem to ale opravdu velmi šlo a samotní hudebníci říkali, že by měli zářnou budoucnost.

Děti, měly možnost prohlédnout si zmenšený model koncertní síně, která je momentálně v rekonstrukci a pomoct architektům s půdorysem. Moc děkujeme kvartetu za jejich interaktivní naučný koncert a budeme se určitě těšit na další!