DÝŇOVÁNÍ 🎃🎃

Týden jsme začali tím, že byla nutnost si pořídit svou vlastní dýni, kterou jsme si zašli kupit do místního obchodu. Dýni jsme postupně vydlabali a ukázali si, co se v ní skrývá za překvapení. Pojmenování a přiřazení jednotlivých částí jsem si procvičili díky ranního úkolu, který na děti čekal v šatně. Vydlabané semínka jsem si usušili a použili na další činnosti. Děti byly seznámeny s různými druhy dýni, samy byly překvapeny kolik dýní vlastně existuje.

Na děti čekal připravený světelný panel, kde byla předkreslena dýně, kterou děti měly za úkol vykreslit pomocí barevných čoček. Díky této činnosti si také děti procvičují nejen soustředěnost, pečlivost ale také zrak.

Během tohoto týdne jsem si otevřeli různé druhy center aktivit. Jednou z nich byl ateliér, ve kterém děti měly za úkol pečlivě dle předlohy pomocí špilky do uší vyobrazit a vyplnit barevně celou dýni.

Hry si děti nejvíce oblíbily. Do rukou dostaly kartáčky a v lavorech měly za úkol dýně pořádně vydrhnout a to doslovně :). Voda sice byla všude, ale dýně byly vydrhnuté tak, že se i na vzdálenost několika metrů blýskaly.

Pro zdokonalení jemné motoriky si děti v dílně procvičily provlékání. Pro navlékání je potřeba veliké soustředění, které dětem pomáhá polarizovat svou pozornost pouze na jednu činnost.

Protože k jemné motorice patří i hrubá motorika a cvičení, tak děti tentokrát cvičily s overbally, které jsme si obalily do oranžového krepového papíru a teprve poté míč vypadal jako opravdová „DÝNĚ“. Díky těchto činností se děti učily vzájemně spolupracovat. Kutálení i posílání míče si děti procvičily jedna báseň. Tímto jsem si otevřely koutek sport. V domácnosti se pomocí plastelíny pekla dýně různých tvarů. Knihovna nám odkryla počítání a přiřazování číslic s určitý počtem na obrázku.

Dýňový týden byl velice pestrý a byla otevřena GALERIE DÝNÍ. Jsme sami zvědaví, kolik dýní ozdobí naši školku.