Domácí zvířátka jsme poznali i divadlo přitom si zahráli.

Tento týden jsme začali netradičně divadlem, ale úplně přesně se nám trefilo do tématu. Shlédli jsme tedy pohádku – Jak pejsek s kočičkou myli podlahu. Dozvěděli jsme se jakými způsoby jde umýt podlaha a taky si to na vlastní kůži zkusili. Zjistili jsme, že to není vůbec taková legrace, jak se zdálo, neboť jsme se u toho všichni pořádně zapotili. Ale za odměnu jsme dostali od pejska s kočičkou odměnu v podobě barevných čumáčků.

V průběhu týdne jsme si povídali o domácích zvířátkách. Jak se jednotlivá zvířátka jmenují, jaké vydávají zvuky nebo čím jsou nám užitečná. Děti si během týdne vyrobily zvířátka na naší vlastní farmu, kterou můžete vidět v šatně. Vyzkoušeli jsme si i dojení kravičky Jitky, které děti moc bavilo. Pořádně jsme si protáhli tělíčka u rozcvičky na farmě nebo při zvířecí pantomimě. Konec týdne jsme pak zakončili opět divadlem, ale tentokrát nebyly děti v roli diváků, ale herců. Sehráli jsme si pohádku Bouda, budka. Děti se do svých rolí pořádně vžily a divadlo si tak moc užily.

Celý týden jsme také poctivě nacvičovali písničku na společnou akci – Uspávání broučků. Můžete se ji také naučit a v úterý nás svým zpěvem podpořit. 🙂

Broučkové, broučkové, poletíme,

barevné lampičky rozsvítíme.

No a když ve zdraví přežijem mráz,

za rok se sejdeme s lampičkou zas.

Dneska Vám svítíme naposledy,

teď bude dlouho jen mráz a ledy.

Smutno nám není, vždyť si zpíváme,

společně jaro zas uvítáme.