Co dělá můj tatínek a maminka, to je pro mě novinka

Určitě jste podle nadpisu poznali, o čem jsme si celý týden povídali. Bylo to téma POVOLÁNÍ. Děti dostaly v pondělí domácí úkol zjistit, co dělají jejich rodiče za povolání. A jak už tomu tak u děti bývá, někteří na něj dočista zapomněli 🙂 . Avšak spousta z dětí se o povolání svých rodičů ráda podělila, tak schválně jestli najdete to vaše. Přikládám útržky z rozhovorů s dětmi … Moje maminka vyrábí zákusky a tatínek vaří pivo. Moje maminka pracuje v nemocnici a tatínek obsluhuje. Moje maminka učí děti a snaží se je vychovávat. Můj tatínek staví domečky a maminka učí děti. Moje maminka pracuje v Kauflandu a tatínek má firmu. Moje maminka uklízí. Moje maminka pracuje v Globusu. Můj tatínek je fotograf a co je maminka, to už jsem zapomněla. Moje maminka v práci pracuje a vydělává penízky na dovolenou. Tak co, našli jste tam sebe? 🙂

My jsme si společně vyzkoušeli hned několik povolání. V pondělí jsme si zahráli na pekaře – pekli jsme pizzu a vyráběli domácí koláčky z těsta. Ve čtvrtek jsme si zahráli na kadeřnice a holiče. A pátek jsme zase věnovali hasičům – hasili jsme ohně, zachraňovali obyvatelé hořících domů a vyráběli sebe jako hasiče.

Ptáte se, co jsme dělali v úterý a ve středu? V úterý nás navštívilo divadlo Šamšula – ocitli jsme se tak v cirkuse a proměnili se v cirkusová zvířátka. Dokonce byl vyhlášen konkurz na provazochodkyni, která to zvládla bravurně a z lana vůbec nespadla. Středa pak patřila oranžové výzvě, děti si zaskákaly ve skleničkách pomerančového džusu, ochutnávali oranžové pochutiny a nakonec si vyrobili ještě svého Nema.