Cesta kolem světa

Tento týden jsme se s dětmi podívali kolem světa. Prozkoumali jsme společně náš obrovský atlas. Řekli jsme si, co je to světadíl, jak jednotlivé světadíly vypadají nebo kolik jich vlastně máme. Poté jsme mohli vyrazit na naší cestu. Naší první zastávkou byla…. AFRIKA!

Čáry, máry, ententýky,

poletíme do Afriky.

Přidržte si čepice,

hop a už jsme v Africe!

V Africe jsme se seznámili s kamarádem Omarem, ten nám vysvětlit, proč má například jinou barvu pleti nebo jak vypadá život u nich v kmeni. Děti si pak na vlastní kůži vyzkoušely život Afričanů. Prvním úkolem bylo donést vodu z oázy až domů po strastiplné cestě. Druhým úkolem byla stavba pyramid a třetím zase tvorba své vlastní africké masky.

Další zastávkou byla… AUSTRÁLIE. Děti se seznámili se zvířátky, která v Austrálii žijí a vyrobily si své klokaní kapsičky.

Poslední zastávkou byla… AMERIKA. Nejprve jsme se seznámili s kamarádkou Waikiki, která nás vzala na Havaj. Ukázala nám, že její život je velká zábava. Celý den surfuje na pláži, pije drinky z kokosu a večer si s kamarádkami zatančí hula tance. A tak jsme si její život taky na chvilku zkusili, nahodili jsme naše hula věnce a zatancovali si taky.

Poslední průvodkyní byla kamarádka Vayana, která nás vzala mezi Indiány. Postavili jsme si své Týpí, společně si zahráli a zazpívali u ohně nebo vyrobili indiánské čelenky. Zahráli jsme si také hru o nejúspěšnějšího lovce Bizonů – nejvíce jich zvládla ulovit Laurinka, měla jich 9! Myslím, že by ji mohl závidět kdejaký indián 🙂 .

Tento týden jsme společně zakončili i náš projekt Se Sokolem do života. Naposledy jsme si pořádně zacvičili a za odměnu nám naše sokolice Jituška přinesla odměny. Každý dostal svou medaili, diplom a batůžek. Děti si cvičení s Jituškou moc užívaly a to nás moc těší 🙂 .