Z pohádky do pohádky

V průběhu tohoto i minulého týdne jsme se bavili o knížkách, protože zrovna březen je měsíc knihy. Děti se pomocí her dozvídají, jak kniha může vypadat např. leporelo, kniha dětská, encyklopedie a také, kdo do ní může psát a malovat. Nezapomněli jsme ani na ujasnění pravidel při prohlížení knížek. Na začátku jsme trošku zabruslili i do historie a povídali si o materiálech, na které se psalo, když ještě neexistoval papír. Seznamujeme se s pohádkami, hrajeme divadlo a zkoušíme si pohádku převyprávět. Největší a nejtěžší činností se stala vlastní výroba leporela. Děti si samy nastříhaly obrázky, poté poskládaly, nalepily a nakonec vybarvily. Společně jsme se naučili písničku – „Knihy.“

V průběhu minulého týdne se s námi rozloučila praktikantka Kája, která dětem donesla dáreček.. Uhodnete, co nám Kája donesla? Byla to knížka, kterou si teď čteme před odpoledním odpočinkem. A abychom na oplátku potěšili Káju i my, tak ji všechny děti nakreslily obrázek.

Ve středu proběhl program „Dramadílna- říkadla.“ Děti pracovaly s říkadlem „Vařila myšička“ a to po všech různých stránkách – dramatizace, smyslové a pohybové hry, procvičování ruky – grafomotorické cvičení.

Na závěr jsme navštívili městskou knihovnu v Ostravě-Hrabůvce. (Kulturní zařízení K-TRIO). Vysvětlili jsme si, jak to v takové knihovně chodí a jak se říká paní/pánovi, kteří pracují v tomto zařízení. Tak se podívejte, jak se nám dařilo.