Vjíždíme do podzimu!

V uplynulých dnech jsme s dětmi opakovali dopravní pravidla. Jak se chovat abychom byli jako chodci, nebo cyklisti v bezpečí a jaká pravidla platí pro auta? Děti se seznámily s některými značkami, přechodem pro chodce a hlavně semaforem. Převlékali jsme se za autíčka i policisty, hráli spousty pohybových her a naučili jsme se nové písničky „Tututu auto už je tu“ a píseň s pohybem „Auta, tramvaje, motorky, kola.“

Mít ve třídě semafor bylo pro děti tak motivující, že jsme si jej namalovali, stavěli z barevných víček, lepili z vytrhávaného barevného papíru, a dokonce i upekli. Děti nejdříve malovali do mouky a pak si, dle vzoru, vyválely a vykrojily semafory, které si po upečení nazdobily čokoládou a lentilkovými světýlky.

Trénovali jsme pravolevou orientaci a to i v angličtině. Naučili jsme se nová dopravní slovíčka, procvičili jsme pleoptiku i grafomotoriku.

Nemohli jsme zapomenout na oslavu prvního podzimního dne a děti připravily dárek rodičům. Počasí nás stále láká ven na hry v přírodě, procházky v okolí a sběr kaštanů, žaludů, šišek a dalších přírodnin a začínáme s tvořením. Vyzkoušeli jsme si také přecházení na přechodu, hledali a poznávali jsme dopravní značky v našem okolí.

Při odpočinku jsme se začetli do knížek „Pozor, červená“ a „Mašinky.“ Děti velmi bavila práce s interaktivní knížkou „Doprava.“

V pátek jsme přestavěli třídu na silnici s opravdovými značkami a semafory. Měla parkoviště, benzínovou pumpu, prodejnu aut i nebezpečné „hrboly.“ Děti se převlékly za dopravní prostředky a museli jsme zavolat silničáře, policisty i sanitku.

A po nácviku následoval velký závod!

Dále nás čeká téma „Vitamíny ze zahrádky.“