Vítáme se po prázdninách

Dobré ráno milé děti, prázdniny ty strašně letí, sešli jsme se tady znova, čeká nás tu parta nová. Bude tady legrace, budem jako v pohádce!

První dny se děti vítaly s kamarády a seznamovaly se s novými dětmi v naší třídě.

Prohlíželi jsme si fotky a vzpomínali na naše školáky. Zopakovali jsme si pravidla naší třídy a slavnostně souhlasili, že je všichni budeme dodržovat. Mysleli jsme také na kamarádku v lázních a vypravili jsme se na poštu odeslat dopis s pozdravy.

I když nás sluníčko lákalo každý den na průzkum do blízkého i vzdálenějšího okolí, děti stihly namalovat své krásné zážitky z prázdnin, trénovat grafomotoriku, pleoptiku i logopedii.

Opakovali jsme známé písničky a naučili jsme se novou „Zpívejme si zpívejme.“ Ranní cvičení šlo veseleji s anglickými písničkami.

Čtvrtek by věnován poznávání zájmů kamarádů, a zjištění co vše máme společného. Podpoření umění rozhodnout se a mít svůj názor. Bez obav mluvit sám před skupinou. Co by si děti zvolily kdyby měly na výběr se dozvíte v naší šatně… a že to nebylo to vždy lehké rozhodování.

Pátek jsme strávili na výletě u řeky Ostravice se svačinkou v parku Hrabovjanka.

Příští týden pokračujeme tématem „Třída plná kamarádů“ a jednoho robota kamaráda se pokusíme vyrobit! Tak nám držte palce a tatínkové pomozte… děti Vám napoví co takový robot potřebuje, třeba se právě u Vás doma najde robo oko, ucho, nebo ruka 🙂