Vím, kde bydlím…

O Planetě Zemi jsme se toho dozvěděli mnoho, ale ví vůbec děti kde bydlí?

Česká republika, její památky, doprava, historie, řeky, zajímavosti, hymna a také vlajka. O tom všem jsme si s dětmi povídali celý týden, zkusili jsme vyrobit vlajky z papíru, poslechli jsme si hymnu, prohlíželi si knihy, četli si zajímavosti, stavěli si města, tvořili společné práce a hodně si povídali.

Snažili jsme se také dětem přiblížit město Ostravu, povídali jsme si o významných místech našeho města, ukázali si erby jednotlivych částí města, řekli si zajímavosti o dolech, uhlí, vzniku našeho erbu a důležitých místech pro život lidí, jako jsou lékárny, obchody, školy, pošta, záchranný systém, knihovna, divadlo, hřiště, parky, apod.

Byli jsme na procházkách po okolí a všímali si všeho, co naše část Hrabůvka lidem nabízí.

Krásnou prezentaci se všemi zajímavostmi si pro nás připravila praktikantka Verča na interaktivní tabuli, takže si děti měly možnost prohlédnout fotografie, hradu, dolů nebo třeba radnice v centru Ostravy.

V tomto týdnu jsme si povídali o všech dětech, které tuto středu slavili svátek- Mezinárodní den dětí. Přiblížili jsme dětem život dětí z Afriky, Asie, Evropy, Australie, Ameriky i Grónska.

Četli jsme si příběhy jejich běžného dne a povídali si o rozdílech mezi jejich životem a životem u nás. Děti tvořily s různými materiály jako je písek a kamínky. Týden jsme zakončili návštěvou DLO a to pohádkou „O mašinkach“.