Velikonoční hon na zajíčka

Zábavné dopoledne plné her jsme si tentokrát zašli se všemi dětmi naší školky užít na zahradu mateřské školy Mjr . Nováka, kde si paní učitelky z této školky připravily spoustu nápaditý her s velikonoční tématikou. Všechny nadšené děti přivítal velikonoční zajíček a mohlo se začít. Postupně jsme s dětmi prošli všechna stanoviště, která dětem nabídla pestrou škálu zábavy a ukázala jim, jak si užít den na školní zahradě i jinak.

Děti si mohly vyzkoušet nést vejce na lžíci do cíle bez toho, aniž by jim spadlo, zkusili si kriket, přenášení vodních balónků v košících umístěných na své botě, rozcvičku dle pokynů zajíčka, malování temperovou barvou a to novým pro děti zatím neznámým způsobem, otiskováním nafukovacích balónků na dlouhé tyči.

Nechyběl hod na cíl v podobě velkých zajíců z kartonu, malování křídou na chodník, balanční podložka s duhovymi kuličkami. Děti se tak ve dvojici pokusili dopravit kuličku do důlku za správné spolupráce a trpělivosti. A na závěr se děti konečně dočkaly a přišel vytoužený a tolik očekávaný hon, v podobě hledání velikonoční odměny za splnění všech disciplín.

Všem se podařilo najít svůj „poklad“ který děti hledali podle značení jejich třídy a mohli si tak odnést sladkou odměnu, kterou si všechny opravdu zasloužily.