Ve světě pohádek II.

Naše putování pohádkami v tomto týdnu pokračovalo a to do malé chaloupky uprostřed lesa. Zabloudila do ní Mášenka. Víte o jaké pohádce je řeč? Mášenka a 3 medvědi. 🐻🐻🐻

V pondělí jsme si tuto pohádku představili v ranním kruhu, porovnávali jsme misky s kaší, židle a postýlky. Také jsme si udělali malý diktát. Děti měly za úkol vybarvit obrázek, který odpovídal popisu: nejširší, nejdelší atd. V pondělí jsme si také procvičili mluvidla a představili si novou kartu ctností – POCTIVOST. Děti si vysvětlily, co to poctivost znamená, uvedly i několik příkladů. Poté jsme si připomněli pohádku z minulého týdne a nacvičovali jsme ji na divadelní představení, které nás čeká za 2 týdny. Také jsme se naučili rozcvičku s anglickou básničkou Teddy bear Teddy bear a novou pohybovou hru s míčky.

V úterý jsme si otevřeli centra aktivit, ale ještě předtím jsme se s dětmi naučili básničku s uvolňovacími cviky. Kreslili jsme kruhy celou paží a u toho si říkali One circle one circle one big circle….. tak dlouho, dokud se nám podařilo nakreslit medvěda. V divadle děti hrály pohádku s postavičkami a v kostkách stavěly chaloupku. Ve sportu na ně čekaly medvědí tlapy, které určovaly směr skoků. Také byly otevřené hry, ve kterých na děti čekala skládačka, jak ta naše pohádka probíhala. Také byl otevřený koutek knihovny, ve kterém byla pro děti připravena podsvícená tabulka s medvědem. V ateliéru děti stříhaly a vybarvovaly části pohádky.

Ve středu jsme pracovali na společném pohádkovém obrazu. Děti nalepily dle posloupnosti děje obrázky a poté si jeden vybraly a za pomoci tuše společně obrázek nakreslily. Další den tento obraz vybarvily. Ve středu jsme si také zahráli na malé kuchtíky a uvařili jsme si ovesnou kaši. Zvládli jsme si udělat dokonce 2 – jednu pouze z mléka a vloček a do druhé jsme přidali také skořici, trošku cukru a banán. Kaše všem moc chutnala!

Ve čtvrtek jsme se na chvíli odloučili od pohádky a vrhli se na zimní olympiádu. V ranním kruhu jsme si povídali o olympijském ohni, kruzích a sportech, ve kterých se na zimní olympiádě soutěží. Olympiádu jsme si moc užili a všechny úkoly jsme zvládli na jedničku.

No a v pátek jsme opět otevřeli velké divadlo a pohádku jsme hráli jako správní herci. Jaká bude asi další pohádka?