Vánoce se skřítkem Hubertem

První adventní svíčka je zapálena a my se již pomalu připravujeme na Vánoce. Celý týden jsme si navazovali příjemnou vánoční atmosféru, poslouchali jsme koledy a poznávali tradice a zvyky. Přesun od podzimu a Sv. Martina až k adventu jsme si zpříjemnili pohádkou ze série Chaloupka na Vršku – Jak to bylo na Mikuláše? Adventní období a samotné Vánoce jsme si představili „Vánočním příběhem“, který jsme si s dětmi také zdramatizovali. Stávají se z nás pomalu herecké hvězdy, protože děti představení zvládly bravůrně.

Ve středu čekalo na děti ve třídě překvapení – skřítek Hubert dětem přichystal adventní kalendář, ve kterém nám každý den nechává vzkazy, pochvaly a úkoly. Hubert k nám přišel především proto, abychom ve vánočním shonu a při všech přípravách na nic nezapomněli a ponechali jsme si u nás příjemnou pohodu.

Celý týden jsme si vzájemně pomáhali a podporovali jsme spolupráci a kamarádství. Děti měly za úkol vyrobit obrovský dárek. Jak bude vypadat? Kdo jej nakreslí? Na tom všem se musely děti vzájemně domluvit bez naší pomoci. Myslíme, že to zvládly perfektně – objevily se tendence demokracie a ukázali se přirození vůdci, kteří nezapomínají na kamarády a jsou ochotni přijmout kompromis.

Vyráběli jsme také vánoční strom z baněk nebo řetěz se světýlkama. Děti také vytvořily báječný vánoční les – listnaté opadané stromy, na kterých odpočívá čerstvě napadaný sníh, jedličky plné vánočních světýlek a kolem hvězdy, které krásně les ozáří. Děti samostatně pracovali na vánočních věncích, které vypadají krásně a daly dětem opravdu zabrat – musely nastříhat proužky a mašli, vybarvit kolo a při lepení myslet na střídání barev. Také se chytly pilky a vrhly se na vyřezávání vánočních motivů ze dřeva – ale co Vám budem, je to pořádná fuška. Děti také vytvářely vánoční ozdoby na stromeček – provlékaly bavlnku přes CD a výsledek stál za to. V pátek jsme se vydali na cestu z Nazaretu do Betléma a také nás čekalo velké uklízení. Všichni kamarádi se zapojili a pomohli si, přičemž nám úklid při vánočních koledách pěkně odsýpal.

Moc se těšíme na prosinec a úkoly, které m pro nás ještě Hubert připravené!

Přejeme Vám pohodové adventní období! 🙂

PS: zbytečně se nehoňte – vždyť Vánoce jsou o pohodě, klidu a rodině.