Uvíjíme věneček, ze všech našich kytiček…

Ani v tomto týdnu jsme povídání o novém ročním období, kterému říkáme JARO stále neopustili. Takové krásné prosluňené období které všem vykouzilo hned lepší náladu po dlouhé zimě nemůžeme tak rychle odbýt. Stále je o čem si povídat, stále je co objevovat a pořád je i něco nového,co se můžeme dozvědět.

Seznamili jsme se s názvy květin, ukázali si je na obrázcích hledali je v knihách a nakonec jsme je vyrazili hledat i do přírody a to cestou do Hrabovjanky. Hráli jsme s nimi několik her k procvičení paměti, barev, pozornosti a také trpělivosti.

Trpělivost budeme trénovat v posledních následujících dnech, protože si každé dítě ve třídě mělo možnost zasadit fialku a take osení a teď už jen budeme trpělivě čekat, jak naše květináčky dopadnou. Zda vyrostou a nebo to třeba vůbec nedopadne podle našeho očekávání. Všichni napjatě čekáme na vytoužený hezký výsledek, tak můžete držet palce s námi, aby se rostlinky uchytili všem dětem.

Kromě jarních květin jsme si zopakovali názvy zvířátek a jejich mláďat, děti přiřazovaly obrázky zvířecích rodin k sobě a naučily se anglickou píseň:Old MacDonald has a farm, kde jsme měli možnost seznámit se se zvuky zvířat v anglickém jazyce. Děti si tak mohly zkusit porovnat, které zvuky dělají zvířata u nás a které zvuky jsou pro ně typické v anglicky mluvících zemích. Poté jsme společně hledali rozdílné zvuky a ty která jsou naopak shodná.

Zvládli jsme toho kromě tvoření, lepení, zpívání víc a to třeba procházky do okolí MŠ a začali si všímat jak se pomalu jaro začíná ukazovat kolem nás nejen v podobě rostlin a zpívajících ptaků, ale také v podobě krásně rozkvetlých stromů, které se nám všem tak líbili, že při pohledu na ně všem vykouzlili na tváři krásné úsměvy a hned nás napadlo, že se pod jedním tak krásným stromem musíme společně vyfotit.

Pokud byste si rádi poslechli nějakou krásnou jarní písničku, poproste o ní vaše děti. Naučily se jednu s názvem: Jarní píseň, ve které vám zazpívají, že jaro už je tu, sníh se mění na sněženky, slunce sype z peněženky, na zem tisíc zlatých dukátů.

Hra na procvičení květin, kterou jsme se naučili se zpíva také: Uvíjíme věneček, ze všech našich kytiček. Zapleteme do věnečku, kvítek, lístek i větvičku, jaké jméno máš?…dítě na které první zpěvák ukazuje řekne název své květiny, připojí se k prvnímu dítěti a začínají spolu pomalu tvořit tedy „zaplézat“ věneček dokud se nedrží postupně nakonec za ruce úplně všechny děti a netvoří spolu květinový věneček.

A kromě vzdělávání, poznávání, objevování a dalších bezva aktivit ve školce i mimo ní jsme stihli oslavit i jedny narozeniny, které děti slaví moc rády. Narozeninový rituál se zatočením oslavence v barevném padáku za zpěvu anglické písně Happy birthday a pak do protisměru v české verzi je pro děti velkou zábavou, na kterou se všechny moc těší. Nesmí chybět ani na míru vyrobena papírova narozeninová koruna, kterou pro oslavence zdobí obrázkem, přilepenou ozdubkou nebo jiným zajímavým zdobením každý, kdo má chuť a náladu se v ranních hrách podílet. Po tomhle krásném rituálu zatočení za zpěvu narozeninivych písní pro oslavence už můžou děti jednotlivě kamarádovi popřát co samy chtějí, dostanou od oslavence nejakou dobrotu a občas zbyde i čas na pár tanečků na písně, které může vybrat sám oslavenec.

V naší fotogalerii můžete shlednout pár fotek, které vám naší jarní náladu trochu přiblíží a snad ji vykouzlí i u vás a Jaro ucítíte také jako my všude kolem nás.