Týden se svatým Martinem

Uplynulý týden se nesl v duchu oslav svátku svatého Martina. S jeho příběhem se děti seznámily hned v pondělí formou vyprávění a následné diskuze. Zamýšlely se také nad významem některých pranostik, které se s 11. lisopadem pojí. Naučili jsme se krásnou svatomartinskou písničku a pak už na nás čekala spousta úkolů a aktivit, ve kterých se objevovali bílí koníci, podkovy, husy a další prvky z příběhu o Martinovi.

Kromě individuální a skupinové práce v koutcích, která zahrnovala kreslení, malování, vypichování, skládání papíru, práci podle návodu, ale i procvičování předmatematických dovedností nebo třeba chůzi po laně, jsme si vyzkoušeli i zajímavé společné aktivity. Děti se zavřenýma očima poznávaly, odkud vychází zvuk, který připomínal klapání podkov Martinova bílého koníka, a snažily se k němu dokonce i poslepu dojít. Také procvičovaly zrakovou paměť, když hádaly, který kamarád se schoval mezi husami podobně jako Martin v našem příběhu. No a na svatého Martina a jeho koně si děti hrály také venku – každé dvojičce k tomu stačilo jedno švihadlo a zábava byla na světě.

Nejvíce se ale děti těšily na čtvrtek a pátek. Ve čtvrtek, přímo na Martinův svátek, jsme totiž společně upekli vynikající svatomartinské rohlíčky, na kterých jsme si moc pochutnali. V pátek jsme si zase užili návštěvu městské knihovny, kde měla paní knihovnice pro děti připravenou spoustu zajímavého povídání, čtení a úkolů a nakonec si každý mohl prohlédnout knížky, které se mu líbily. No a když jsme si před zpáteční cestou dali na posilněnou zbytek našich rohlíčků, nechybělo ke spokojenosti už vůbec nic. 😊

Na konci týdne jsme také s dětmi uspořádaly brainstorming, abychom se dozvěděly, o jakém tématu by si rády povídaly v příštím týdnu. Mezi návrhy se nejčastěji objevovala zvířátka z podmořského světa, a proto bude tématem příštího týdne moře a oceán. Už teď se moc těšíme, co nám mořský týden přinese!