Tvořivé dílny, návštěva knihovny a den naruby

Jsme moc rády, že jste se našich pondělních tvořivý dílen pro rodiče s dětmi zúčastnili v tak hojném počtu. Konečně jsme si všichni mohli po tak dlouhé době oddechnout od všech pravidel, která nám tyto akce na nějakou dobu nedovolovala a a mohli jsme se tak na sebe zase všichni usmívat. Nálada ve třídě byla opravdu fajn, všem se výrobky moc povedly a snad vám budou doma dělat radost a krásnou výzdobu na blížící se Velikonoce. Tatínci a všichni kdo měli zájem si mohli vyzkoušet uplést karabáč za asistence a nápovědy paní učitelky Danušky, nechybělo zdobení vyfouklých vajíček, výroba papírového beránka zdobeného pylinami nebo také zdobení jarních věnečků z proutí. Všechny tyto výrobky jste si mohli odnést v papírové tašce, kterou si děti mohly barevně nazdobit jarními razítky.

Poslední březnový den mohly děti navštívit další s městských knihoven města Ostravy. Tentokrát jsme do naší „sbírky“ návštěv přidali ke knihovně v K-Triu a knihovně ve Výškovicích dalši o něco menší knihovnu v budově střediska volného času v Ostravě Zábřehu, která má pro čtenáře i nečtenáře také bohatou nabídku knih k vypůjčení.

Prvního dubna, tedy Aprílivý den, který připadl na pátek si mohly děti užít jako den naopak. A dokonce i počasí se k nám přidalo a venku nám vykouzilo zimní sněhové počasí. Ve třídě jsme si užili opravdovou legraci a snažili se věci vyzkoušet opačným způsobem než je zvykem. Raní pozdrav se prohodil za pozdrav na dobrou noc, zkoušeli jsme si zahrát kuželky obráceni čelem naopak, projít překážkovou dráhu, prolézat tunelem na cvičení a chůzi slalomu a to vše po zpátku. Společně jsme vymýšleli co dalšího bychom mohli vyzkoušet obráceně a hodně jsme se u toho nasmáli. Děti se také naučili novou písničku s názvem: Píseň na opak, ve které se zpíva o tom, jaké by to asi bylo, kdyby tomu bylo tak, že by bylo na tom našem světě bylo všechno naopak.