Třída plná kamarádů – Projekt ROBOT KAMARÁD

V uplynulém týdnu nás Roboti plně zaměstnávali a při pátečním hodnocení, jsme se museli zamyslet, jestli byly nadšenější děti, nebo paní učitelky 🙂 Spojili jsme výtvarné a pracovní činnosti, stříhání, lepení, šroubování (do určeného otvoru jako nestandartní pleoptiku), plánování, nákresy… a hlavně, a především, SPOLUPRÁCI. Robot, Robotka a Robopes budou našimi hlídači v šatně Želviček. S robotem jsme také zpívali, tancovali jsme s robotím miminkem a naučili jsme se novou básničku Září. Prošli jsme si celou školku a pozdravili jsme i kamarády ze třídy Delfínků, Mořských koníčků a Chobotniček… a nejvíc se nám líbilo v kuchyni (paní kuchařky totiž mají také kamarády roboty). Děti si pro ty naše robo-kamarády vymyslely jména a při prohlížení fotek vzpomínaly a hodnotily co se jim při výrobě nejvíce líbilo. A nejvíc se líbily robotí vlasy, to byla zábava!

Děti vyrobily kamarády želvičky pro našeho želváka Ignáce z mačkaného krepového papíru a olejovou (olej k robotovi přece patří) křídou kreslily své kamarády ve školce. V pátek nás čekala velká překážková dráha a sluchová hra „na Kukačky.“

Moc děkujeme všem rodičům za pomoc a velké zásoby robočástic. Teď když víme jak jste skvělí pomocníci máme několik dalších nápadů… ještě v září máme v plánu kukuřičný den, nebo třeba bingo v přírodě!

PS: Nezapomeňte se podívat na článek jak šikovné zahradníčky máte.