Ten dělá to a ten zas tohle

Co je to povolání a co lidé ke svému povolání potřebují? O tom jsme si povídali s dětmi v posledních týdnech.

Kdo všechno pracuje ve školce, to děti poznaly hned. Zamyslely se i nad povoláním svých rodičů a při procházkách do okolí jsme pozorovali, kde všude je práce potřeba a co v práci lidé dělají (knihovna, pošta, policejní stanice, obchody, řidiči…aj.)

Některá povolání si děti zkusily samy jako například kuchaře, uklízeče, opraváře, zahradníka, kadeřníka, kosmetičku, módního návrháře nebo popeláře v třídící lince.

Dozvěděli jsme se, že někdy je k práci potřeba stroj nebo robot.

Přiřazovali jsme obrázky náčiní, třídili materiál na kov, sklo a železo. Děti zpívaly novou píseň Dělání, dělání, pracovaly s pracovními listy, sušily bylinky, tvořily roboty z krabic a šroubků, výtvarně zpracovaly některá povolání, okopávaly záhony nebo si zkusily hrabat listí, navrhovaly šaty, líčily líčidly obličej na papíře a stříhaly papírové vlasy a také vyrývaly obrázky na kameny.

V minulém týdnu jsme se museli rozloučit i s paní učitelkou Míšou, která u nás měla pět týdnů průběžnou praxi z vysoké školy a děti si ji velmi oblíbily, takže jsme její poslední den zakončili dětským šampusem a robotím tanečkem🙂.

Výtvory zdobí nejen naší třídu, ale i šatnu. Děti byly moc šikovné a práce jim šla pěkně od ruky🙂