Přišlo Jaro se sluníčkem

Přišlo jaro se sluníčkem, zem otvírá zlatým klíčem. Všechno se raduje, zpívá a tancuje, jaro vítá!

V pondělí jsme poctivě splnili jarní výzvu a všichni do školky dorazili v zeleném, děkujeme vsem rodičům za skvělou spolupráci! Oslavili jsme tak první jarní den, na který jsme se všichni moc těšili.

Den jsme zahájili jarní básničkou s pohybem a přivítali tak jaro mezi námi. Zahráli jsme si na pilné včelky a hledali a přenášeli jsme barevné kytičky pomocí slámky( sosáčku) na zelenou jarní louku. Zahráli jsme si pohybovou hru: Jaro, jaro, ještě spí, kdopak nam jej probudí. Vyrobili jsme si zlatý jarní klíč z tvrdého papíru, žluté temperové barvy a černé tuše. Natřeli jsme velkou roli papíru na zeleno jako jarní louku a každý z nás odemkl nějakou jarní aktivitu, na kterou se nejvíce těší. Seznámili jsme se s novou Jarní písní ( Vítáme Jaro ).

V tomto týdnu jsme se seznámili s názvy jarních květin, zkusili si je namalovat temperovou barvou, zahráli jsme si hru: Uvíjíme věneček, že všech našich kytiček ). Procvičili si znalosti a správné držení tužky při plnění pracovních listů k tomuto tématu, zkusili si opis jednoduchý slov básničky a jarních slovíček jako: jaro, spring, květina, ptáci, louka, zahrada, bird, flowers…aj.

Zapoji jsme se také k jarní krokové výzvě, kdy po dobu 15 dnů budene zaznamenávat počet kroků z každé vycházky a na konci celkové výzvy si porovnání kroky s ostatními třídami. Tak nám držte palce a se nám daří. Vyrazili jsme proto na procházku do Hrabovjanky a další den zase na procházku k jezeru. Cestou jsme pozorovali spoustu jarních květin a snažili se je správně pojmenovat. Zvolili jsme i kratší procházky a to do okolí MŠ kde jsme zdobili chodníky krásnými barevnými obrázky křídadou, zahráli si fotbal nebo využili prvy hřiště a houpali se na houpačkach.

Celý týden panovala ve třídě příjemná atmosféra, tančili jsme se, hledali jaro v knihách i na procházkách venku, kreslili a malovali jsme, hráli pexeso s jarním kytičkami. Povídali si o změnách ze zimního počasí na jarní, co se na jaře mění, na co se můžeme těšit, o návratu ptáků z teplých krajin a rození mláďat, o kterých, si podrobněji popovídáme zase v příštím týdnu. Nezapomněli jsme k tématu i pár anglickychvl frazi a pojmů.

V pátek dětí navštívil trenér, který je opět pořádně rozhýbal a probudil v dětech nadšení z pohybu formou různých her.

Jaro nám všem vykouzlilo krásnou jarní náladu a celý týden jsme si náramně užili