Spinkej broučku!

Malý brouček spinkal v trávě,

probudil se teďka právě.

Protáhl si ručičky,

hlavičku i nožičky,

nasadil si bačkůrky

a pospíchal do školky.

Během tohoto týdne se děti seznámily s mnoha broučky. Také jsme si pověděli, z jakých částí těla se brouk skládá na rozdíl od lidského těla a kde se broučci ukrývají nejen přes zimu. Nemohlo nám uniknout ani počítání nožiček. Velice zábavnou činností se stalo vypichování podle linie přes průsvitný papír (brouk) – můžete vidět v šatně na nástěnce a to i s výrobou broučků z podzimního listí. Některé děti se totiž nemohly zúčastnit naší odpolední akce „Uspávání broučků“ a proto jsme jim umožnili společnou výrobu. Úprava hmyzího domečku na školní zahradě byla opravdu nutná, ale s tím si Mořští koníci hravě poradili. Společně jsme nacvičili taneček – „Broučci“ od Míši Růžičkové (viz odkaz pod textem). Nakonec můžete vidět práci se samoschnoucí hlínou, kde si děti otiskly hračku – hmyz. Pod odkazem také najdete fotky , tak příjemnou podívanou.