Pod hladinou oceánů

Ano, je listopad a s dětmi jsme si povídali o mořích a oceánech. Jak je to možné? Děti si toto téma navrhly samy již v minulém týdnu. A víte co je peckovní? Že nás tento týden všechny moc bavil a užili jsme si jej parádně. Odpluli jsme do tepla a zkoumali jsme svět pod hladinou.

Obrázkovým čtením jsme si přiblížili celé téma a společně jsme hádali, na koho bychom pod tou hladinou mohli natrefit. Takový jeden velký oceán jsme si také nakreslili společně – bylo v něm spousta ryb, chobotnic, želv a také se tam našly nějaké velryby či delfíni a medúzy. Také jsme si povídali o rozdílu mezi mořem a oceánem. K tématu jsme si také zpívali anglickou písničku In the sea a naučili jsme se spoustu nových anglickým slovíček. Na písničku jsme si i zatancovali a společně jsme relaxovali u zvuků oceánu.

V šatně jste si již jistě všimli naši medúzy Zuzky. Ta nás provázela obrázkovým čtením a přestože byla v příběhu také chobotnice Alice, tak jsme té naši Chobotničce společně vytvořili Zuzku. Byla to velká fuška – museli jsme vystřihnout spoustu proužků z papíru, ty poté slepit do řetězu a vykreslit Zuzce tělo.

Také jsme vytvářeli oceán při západu slunce pomocí vodových barev. Sledovali jsme, jak se barvy krásně doplňují a spojují. Do každého oceánu si děti nakreslily a následně vystřihly spoustu vodních živočichů. Chobotnici Alici děti ve školičce kreslily chapadla (spirálu) a následně také nacvičovaly vlnovku – první do kinetického písku a následně na společný papír.

Děti měly za úkol také pomocí pastelek nakreslit velké množství různých ryb, které jsme si poté zalaminovali, vystřihli a nalepili do našeho oceánu. Aby byl oceán autentický, tak jsme do něj nasbírali písek a kameny a zalili jsme jej vodou, aby ty naše rybičky měly kde plavat. A víte, co jsme tam ještě přidali? No přeci sůl!

Prohlíželi jsme si také spoustu knih, pracovali jsme s modelínou a otevřeli jsme si koutek sportu, ve kterém se z našich nohou staly chapadla. Založili jsme podmořskou kapelu a skákali jsme „do moře“.

A protože jsme to nestihli všechno, v tématu budeme pokračovat také příští týden. 🙂