Pod hladinou oceánu podruhé

Jak jsme vám psaly v minulém článku, děti z Chobotničky si naše poslední téma zvolily samy a velmi případně se jím staly oceány a život v nich. Uplynulý týden se tedy stejně jako ten předchozí nesl v mořském duchu a opět jsme zvládli velké množství zajímavých aktivit.

Děti si například vykreslily papírovou rybu, která po správném poskládání papíru umí otevírat pusu a cenit zuby. Jistě si dovedete představit, že takový nápad měl úspěch i u jinak zarytých odpůrců omalovánek. 🙂 Zvládly také vypracovat velké množství pracovních listů s mořskou tematikou, na kterých procvičovaly grafomotoriku i předmatematické dovednosti. A pracovaly také s barvami – výsledkem jsou žraloci, kteří už nám „plavou“ v šatně dětí, abyste si je mohli prohlédnout, stejně jako ostatní výtvory z uplynulých dvou týdnů. Nechyběla mořská překážková dráha ani úkoly s mořskými živočichy v koutku Kostky, se kterými si krásně poradily i naše nejmladší Chobotničky.

Kromě moře jsme měli na programu také krásné kulturní zážitky. V úterý nás navštívil kouzelník se svým čarovným vystoupením se zvířátky a v pátek jsme podnikli výpravu do centra Ostravy. Po cestě nás zastihl déšť i první letošní sníh, ale všechno jsme zvládli a v Divadle loutek jsme si užili Pohádky o mašinkách. Jak se dětem v divadle líbilo, můžete vidět na fotkách.

Mořské téma je tímto za námi a musíme říct, že nápad, aby si děti samy zvolily, o čem by si chtěly v následujícím týdnu povídat, se velmi osvědčil a určitě ho za nějakou dobu zrealizujeme znovu. Teď už nás ale čeká to, na co se všechny děti moc těší… A my s nimi! Pomalinku se v Chobotničce naladíme do předvánoční nálady – a že nám v prvním adventním týdnu budou šatnu zdobit samá mořská zvířátka? To nám vůbec nevadí! Dejte nám chvilku a vystřídají je adventní motivy. Vždyť od žraloků ke kaprům není zas tak daleko. 🙂