Ovoce a zelenina, to je príma pochutina

Okurčičko, okurčičko,

nechoď k lesu na políčko,

myška tam má domeček,

ukousne ti koneček.

Tento týden nesl podobný název jako ten předešlý – Ovoce a zelenina. Děti si vzpomněly na pohádky, ve kterých se objevuje zelenina, a potom jsme si je také dramaticky ztvárnili. Nejprve tu „O Veliké řepě“ s hracími čepicemi a potom také „O Budulínkovi“. Tady si děti nejprve poslechly celou pohádku s loutkami a dále si ji zkoušely zahrát samy s kamarády. V průběhu všech dní nás doprovázely písničky Lečo, Měla babka, Pod naším okýnkem a také Vegetable song. Výtvarnou a grafomotorickou činnost můžete vidět vystavenou v naší šatně: otiskování razítek – „zavařování“ a spojování horizontálních a vertikálních linií – dotváření košíku. Zábavnou činností nejen pro holky se stala hra na kuchaře, kde si děti udělaly mrkvovo-jablečný salát. Podívejte se, jak se dětem dařilo.

Také nás navštívil pan trenér Pavel, který pro děti nachystal spoustu zábavných aktivit od pohybových her nejen s „ocásky“ až po průpravu při hodu míčem – hod míčem na cíl, štafetové soutěže. S dětmi jsme také vytvořili „Baterkožrouta“, který má rád baterky, a tímto bychom chtěli požádat všechny, kteří doma staré baterky mají, aby nám našeho nového kamaráda pomohli nakrmit. Příští týden ho najdete v naší šatně. Děkujeme!