Naše Země kulatá je

Naše Země kulatá je, říká se to, po nebi se koulí světem celé léto. Pozor ať se nesrazíš s tou hvězdičkou v dáli. To bychom se o tebe vskutku báli.

Chtěl bych jednou, třeba takhle někdy k ránu, nasednout do velikého eroplánu. Nasednout do rakety, podívat se z výše, je-li Země kulatá, jak se píše.

Hudba a slova písně: Marie Maťákova

Témata o kterých si povídáme s dětmi v posledních týdnech jsme začali Vesmírem. Děti se seznámily nejen s názvy planet, ale také se spoustou zajímavostí, které k vesmíru patří a to například o velkém třesku, slunci a jeho důležitosti, kosmonautech, mléčné dráze, souhvězdích, raketách a mnoho dalšího. Tvořily se rakety z papíru, hráli jsme pohybovou hru s názvem „Raketa“ a děti měly také na výběr z různých aktivit, jako stavění vesmírné stanice nebo rakety z velkých dřevěných kostek nebo lega, vystřihování tvaru rakety a zdobení dolepováním geometrickych tvarů z barevného papíru , prohlížení knih a obrázků a spoustu dalšího. Povídání o vesmíru jsme zakončili páteční návštěvou planetaria, která se dětem velmi líbila a ještě o něco víc rozšířila jejich vědomosti o vesmíru.

V dalším týdnu jsme se z vesmíru přesunuli na naší Planetu Zemi a tentokrát se děti měly možnost dozvědět spoustu zajímavosti o naší planetě, o podnebných pásech a zvířatech která v nich žijou, o civilizaci, ekologii, přírodě, chráněných lesích, člověku, zemském měsíci, mořích a spoustu dalších zajímavostí. Hodně se tvořilo, hrály se hry, seznamili jsme se s písní: „Naše Země kulatá je“ V herně si děti postavily naši zem za pomoci lan, kostek, lega a pokojovych květin, společně jsme si pak povidali o tom, jaké místo na naší planetě máme nejraději a proč nebo které si navštívit přejeme, rozhovor jsme vedli také o tom, jak se k naší planetě správně chovat, co naopak nedělat a jak se naší planetě může pomoci a proč to je potřeba dělat. Slavily se dvoje narozeniny, děti si zacvičily tentokrát venku na hřišti s panem trenérem a taky jsme stihli navštívit i Janáčkovu filharmonii v Ostravě s programem: Buší, nebuší. Program byl opět velmi hezký, interaktivní, kdy se děti mohly zapojit do programu hrou na tělo nebo hrou na čajové lžičky. Program byl opravdu zábavný a to pro všechny zúčastněné.

Fotky si můžete prohlédnout v naší přiložené galerii.