Na skok na statku

V tomto zkráceném týdnu jsme se s Chobotničkami vydali na statek. Povídali jsme si o zvířátkách, která tam najdeme a jejich rodinách. K tomu, aby se nám vše lépe pamatovala, jsme si zahráli maňáskovou pohádku „O koťátku, které zapomnělo mňoukat“. Koťátku totiž pomáhalo spoustu zvířátek ze statku si vzpomenout, jaká zvuk je ten jeho. Jak se jmenuje táta kůzlátka nebo mládě berana? To a ještě více bychom už měli všichni znát.

V průběhu týdne jsme každý vytvořili obraz statku a také se učili kreslit jednotlivá zvířátka podle návodu. Zkoušeli jsme je vyrobit také z modelíny a statek postavit z lego kostek. Týdenním projektem byla naše kráva Betyna – díky ní, jsme si všichni vyzkoušeli, jak se taková kráva dojí a z čeho to mlíčko vlastně vzejde. Také jsme si vzpomínali na všechny dobrody, které se z mléka vyrábí a jednu takovou jsme si vyrobili úplně sami. Ze smetany se nám podařilo vytvořit máslo! Na procházce jsme zašli do nedaleké pekárny, máslo si na čerstvý chléb namazali a poté jej s chutí snědli. A věřte, že to bylo opravdu velká dobrota.

V průběhu týdne jsme také nezapomněli zpívat spoustu písniček, hrát tematické pohybové hry a cvičit očka s jazýčky.

Závěrem tohoto týdne jsme se vydali do centra Ostravy. Jelikož byl totiž v pátek Den Země, tak bylo pro děti připraveno v Komenského sadech spoustu úkolů. Skoro všechny stanoviště jsme pečlivě prošli, dostávali jsme za splněné úkoly razítka a nakonec jsme dostali všichni odměnu. Na stanovištím jsme třídili odpad, který jsme našli na rozbouřené řece, dozvěděli jsme se, co jsou to letokruhy, zasadili jsme si petržel a vyzkoušeli si, jaké je to sedět v kajaku.