My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám… ✨️

Tak je před námi zase nový rok. Všem vám do něj přejeme především zdraví! ❤️

Náš první týden v Chobotničkách byl plný zážitků a povídání o tom, co všechno děti o prázdninách zažily, čím je obohatil Ježíšek a jaký byl silvestrovský ohňostroj. Povídání bylo dlouhé a seznamy dárků, které děti dostaly, také. I nás v Chobotničkách Ježíšek navštívil a přinesl nám plno zábavných, naučných dárečků, které děti pořádně prozkoumaly.

Protože je Silvestr plný rachejtlí, společně jsme si pomocí barev, suchých pastelů a barevných papírů vytvořili náš vlastní ohňostroj. Děti při jeho vytváření využily širokou škálu barev, aby byl jako opravdový.

6. ledna nás čekal svátek Tří králů, tak jsme si společně povyprávěli celý jejich příběh. Děti měly za úkol příběh převyprávět doma rodičům.

V koutku Ateliér si děti samy vyrobily pomocí kapesníčků tři krále. Anilinové barvy byly jejich hlavním pomocníkem při práci. Procvičily si také stříhání, obkreslování pomocí šablony a dodržování správného postupu.

Zahráli jsme si pohybovou hru na pana krále, kdy děti jako poddaní měly za úkol pana krále poslouchat a dělat to, co jim dává za úkol. Zajímavé třeba bylo stát na jedné noze a jedné ruce . 🙂 A pro procvičení grafomotoriky měl zase každý za úkol obtáhnout začínající písmeno jednoho z králů na velkém papíru.