My se zimy nebojíme!

Zima a mráz už na nás číhá na každém rohu. Komu můžeme v takovém období pomoct? Přece zvířátkům! A jak, o tom jsme si povídali v minulém týdnu. Která zvířátka naší pomoc potřebují se děti dozvěděly od paní učitelky Danušky. Seznámily se se zvířátky z lesa, ale největší pozornost jsme tentokrát věnovali ptáčkům. Děti měly možnost seznámit se s ptáky stěhovavými i těmi, kteří u nás přes zimu zůstávají. A právě o ty jsme se chtěli společně s dětmi postarat.

Povídali jsme si o tom, proč musí někteří odlétat do teplých krajin a proč u nás někteří ptáčci zůstávají. Společně s dětmi jsme hledali řešení, jak takovým ptáčkům pomoci a čím se živí. S paní učitelkou Danuškou si vyzkoušely společně stlouct ptačí budku. Pozorovali jsme ptáčky v okolí i on-line krmítka na interaktivní tabuli. Všechny děti vytvořili závěsné krmítko ze sádla, šišky a zobu a v pondělí jsme se vydali na ptačí stezku, kde jsme je v okolí MŠ rozvěsili.

V minulém týdnu jsme toho stihli mnohem více! Využili jsme napadaného sněhu a vyrazili na kopec, což se dětem nesmírně líbilo. Škoda jen, že nám ten sníh tak rychle roztál.

Také jsme navštívili koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava, což byl neskutečný zážitek o kterém mluvily děti ještě celý den s nadšením.

Ptačí téma jsme v pondělí ukončili a zaměřili se tentokrát na zimní sporty a zimní olympiádu.

Povídali jsme si o tom, které sporty patří mezi letní a které mezi zimní. Co je to olympiáda, fair play, kdo je to sportovec, co je to tým a kdo může na olympiádě soutěžit. Také jsme si řekli kdo je to fanoušek a seznámili se i s naší českou hymnou. V tomto tématu budeme pokračovat i v příštím týdnu a začneme trénovat i některé zimní sporty a zkusíme si zasoutěžit jako sportovci na olympiádě. Tak nám držte palce.