Masopustní rej

A je za námi další týden. Jak jste si již mohli všimnout naše téma neslo název „Masopust.“ Povídali jsme si o tradicích jako jsou zabijačky, hodování a karneval. Děti už ví, že lidé chodívali v maskách v průvodech a k tomu zpívali, hráli na hudební nástroje a veselili se. Proto jsme si vyrobili náš nástroj pomocí PET víček. Dále jsme se naučili píseň „Maso maso masopust“ – možná už ji znáte a zpíváte si ji společně s dětmi. Další den si děti zkusily upéct broskvový koláč, který si po upečení vzaly domů. Následovala návštěva dětí z Chobotniček, které si pro nás připravily divadlo – Tři pohádky. Můžete se podívat i vy na toto vystoupení, které se jim opravdu podařilo. Jelikož jsme měli v tomto týdnu dva oslavence, tak jsme si uspořádali třídní oslavy a společně dětem popřáli. Bylo toho opravdu hodně, ale všechno jsme zvládli. A co by to byl za masopust bez Karnevalu, že? Podívejte se, jak jsme si to užívali.