Divadelní představení třídy Delfínek

Ptáte se, jak to všechno začalo? Děti jsme nejprve seznámily s pohádkou „O Dvanácti měsíčkách.“ Potom jsme si zahráli mnoho her jako je např. pexeso, černý Petr, puzzle atp., abychom poznali postavy z pohádky. Díky měsíčků jsme počítali česky i anglicky do dvanácti. Zjistili jsme, že máme dvanáct měsíců a každý z nich nosí jinou „čepici.“ A také víme, že se každý měsíc řadí vždy do jednoho ročního období – JARO(spring), LÉTO(summer), PODZIM(autumn), ZIMA(winter). K tomu nás doprovázela stejnojmenná píseň. (Jaro, léto) Děti se seznámily s různými pojmy – autor, dramaturg, scénarista, scénář, režie, herec a divák. Mezitím už jsme tvořili kulisy a masky, abychom mohli dramaticky ztvárnit naši pohádku. A jak to pokračovalo? Děti si hrály na herce i diváky, čekalo nás několik zkoušek a mnoho změn, ale děti byly trpělivé a velice nadšené z každého pokroku, který se jim podařil. A hurá, všechno se podařilo a konečně je naše dílo na světě.

– viz odkaz pod textem

Pro všechny naše kamarády, kamarádky, maminky i tatínky, babičky a dědečky, jsme si připravili malé divadelní představení. Uvidíte pohádku O dvanácti měsíčkách v podání Vašich šikovných dětí.

Pohodlně se usaďte, protože divadlo právě začíná. Přejeme příjemný zážitek.