Co přinesly Vánoce

První týden v lednu jsme měli v Želvičkách napilno. Bylo potřeba rozbalit dárečky, které nám nechal pod stromečkem Ježíšek a všechny nové hračky řádně vyzkoušet. Největší radost udělala lego kuličkodráha, dřevěná vláčkodráha a velké cihličky, které jsme hned využili k divadelnímu představení od dětí pro děti s tancem a hudbou z ledového království.

Povídali jsme si co přinesly Vánoce, jak jsme prožili Štědrý den a oslavy Nového roku a jestli se splnily dětská přání. V šatně už teď máme obrázky ze vzpomínek na Vánoce u Vás doma.

Děti se učili psát rok 2022 a povídali jsme si o dvanácti měsíčkách, dnech v týdnu, ročních období a charakteristických znacích zimy. Naučili jsme se nové básničky „Vločka“ a „Rampouch“, které jsme využili při pohybových hrách a cvičení.

Pečlivě jsme se připravovali na Tříkrálovou koledu. Trénovali jsme písničku, pochod v rytmu a děti si vytvořily koruny. Tři králové dětem připravili několik úkolů (kolíčkování, vypichování, obtahování) s písmenky K+M+B, které jsme po koledování psali pro štěstí nad dveře kamarádům z Chobotniček, Koníčků a Delfínků.

V pátek se z našeho nejmenšího želvátka stala velká slečna a tak jsme slavili a slavili…