Co nám dává podzim?

Draci nám minulý týden odstartovali podzimní témata a my jsme na ně v tomto týdnu navázali. Tentokrát jsme si povídali o nejrůznějších plodech, které nám toto roční období přináší. A tak jsme si prohlíželi, zkoumali a pojmenovávali třeba kaštany, žaludy, šípky, bukvice, šišky a další zajímavé věci, na které v podzimní přírodě můžeme narazit. A kolem nich se točily všechny naše koutky i další aktivity.

Naučili jsme se písničku o veverce a díky ní se dozvěděli, čím se taková veverka živí. Básnička o kaštanu nám zase připomněla, že je důležité přírodu neničit, ale naopak chránit a chovat se k ní ohleduplně.

Také naše oblíbené koutky byly plné přírodnin. Hráli jsme s nimi na schovávanou a procvičovali tak zrakovou paměť, pojmenovávali je a počítali, kolik má který název slabik, čímž jsme procvičili zase uši. Zatímco mladší děti přírodniny třídily podle barev, ty starší poznávaly písmenka v jejich názvech, opisovaly je a obrázky jednotlivých přírodnin zkoušely vykreslit přesně podle skutečnosti. Všichni si také procvičili obratnost svých prstů při namotávání šišek na provázek a vyrobili si také své vlastní hudební nástroje z ořechových skořápek, které nás pak doprovázely při zpěvu veverčí písničky.

A protože s přírodninami se dá vyzkoušet, vyrobit a podniknout ještě spousta dalších zajímavých věcí, strávíme s nimi i celý příští týden. Nechte se překvapit, co dalšího s nimi vymyslíme! 🙂