Chobotničky ve vesmíru 2/2

Chobotničkám se ve vesmíru moc líbilo, a tak si výlet k hvězdám a planetám ještě o týden protáhly. Tentokrát proukoumaly pěkně zblízka všechny planety a pokusily se je vyrobit tak, aby co nejvíce odpovídaly skutečnosti. Také je zkoušely řadit podle velikosti nebo podle toho, která je nejblíže Slunci.

Na zoubek jsme se podívali také souhvězdím. V encyklopedii jsme pořádně prozkoumali ta opravdová… A pak už dětem nic nebránilo v tom, abych si vymyslely svá vlastní. Máme tak na obloze nové souhvězdí Kočička, Maminka a mnohá další – nakoukněte do šatny a uvidíte sami. Starší děti pak také zvládly obtížný pracovní list, ve kterém spojovaly hvězdičky do souhvězdí přesně podle vzoru. Byla to fuška, ale pořádně se při tom procvičila všechna očka.

No a když letíme do vesmíru, potřebujeme raketu! Proto jsme si na ni zahráli hudebně pohybovou hru, která děti moc bavila. Děti také měly za úkol vybarvit rakety na pracovním listu podle toho, kterým směrem letí; tady si očka procvičili i naši mladší kamarádi.

Jak vidíte, děti toho zase zvládly spoustu! A do toho všeho jsme ve čtvrtek ještě stihli zajít do knihovny. Tam jsme se seznámili s paní knihovnicí, poslechli si některé příběhy z knížek o zvířátkách a velkou spoustu dalších knih jsme si mohli půjčit a společně prohlédnout. Jak se nám tam líbilo? Koukněte na fotky!