Chobotničky uvádí Pohádku o mravenečkovi

V trávě a v říši hmyzu se nám s Chobotničkami líbilo, a tak jsme tam tento týden ještě zůstali. Tentokrát jsme se ale od včelek přesunuli k mravenečkům, beruškám, motýlkům… A dokonce i k vílám a trpaslíkům. Ti všichni totiž hráli důležitou roli v pohádce, která nás celým týdnem provázela.

Na začátku týdne jsme si všechny tyto pohádkové postavy vyrobili, a to z malých kuliček smačkaného papíru. Byla to dřina, ale všechny hotové obrázky se parádně povedly. S naší pohádkou jsme se seznámili v pondělním kroužku, který jsme si udělali venku na zahradě. Proč také zůstávat uvnitř, když je venku tak hezky? Děti si pohádku vyslechly a přemýšlely, v čem byla zvláštní. Nakonec na to přišly – je to totiž veršovaná pohádka, a tak celá zní jako dlouhatánská basnička. Povídali jsme si o postavách, které v ní vystupují, a také o tom, zda se nám někdy stalo něco podobného jako mravenečkovi z pohádky. Ten se totiž ztratil mamince! Proto jsme si připomněli, jak bychom se měli v takové situaci zachovat, aby všechno dobře dopadlo.

Na pohádku jsme se připravovali opravdu důkladně. Nejprve jsme se seznámili s textem, poté si ji děti několikrát zahrály, aby zjistily, ve které roli se cítí nejlépe. No a když jsme si rozdělili role, poradili jsme se o kostýmech. Část si jich děti přinesly z domu (tímto děkujeme za spolupráci 😊) a některé jsme si sami vyrobili – hlavně všechna křídla a tykadla.

Kromě toho jsme zvládli spoustu dalších věcí – cvičit očka, trénovat grafomotoriku na obrovském motýlovi, hrát pohybové hry, učit se nové písničky… Ale vás stejně určitě nejvíc zajímá, jak to dopadlo s tím mravenečkem a jestli naše pohádka měla šťastný konec! Tak už vás nebudeme napínat – pohodlně se usaďte, Pohádka o mravenečkovi právě začíná.