Chobotničky tvoří pravidla

První týden je za námi. A o čem jsme si povídali? O pravidlech! A proč je důležité , abychom si taková pravidla v naší Chobotničce vytvořili? No aby nám přeci bylo v Chobotničce fajn. 

K našim denním rituálům jsme si vyrobily malou pomůcku – kalendář. Povídáme si o tom, jaký je dneska den a jaké je venku počasí. V pondělí jsme také cvičili pusinky – různé cviky na rozhýbání převážně jazýčku.

Oblíbená pravidla jsou pusinkové a srdíčkové. Tato pravidla nám připomínají, že se ke kamarádům chováme hezky, půjčujeme si hračky, máme se rádi a používáme kouzelná slovíčka. O těch jsme se dokonce naučili písničku a zahráli si prstové divadlo.

Tento týden jsme se již podívali do několika koutků. V Ateliéru jsme vytvořili sami sebe – stříhání, lepení a práce s vodovými barvami nás v tomto koutku neminula. Ve Školičce jsme se vrhli na vypichování a obtahování linií písmen. Také jsme kreslili chobotničky a hráli pexeso s motivy pravidel. Připomínali jsme si kapačičkové pravidlo, které nám říká, že při mytí rukou musí zůstat voda v umyvadle, abychom z umývárny neměli bazén. Také jsme pracovali na svých portfoliích. Odpovídali jsme na otázky, nad kterými se možná jednou v budoucnu zasmějete. Kreslili jsme svůj obličej a radili se s kamarády, jakou máme barvu očí či tvar nosu. Také jsme cvičili uši – hráli jsme si na kukačky a poznávali zvuky. 

V pátek jsme si připomněli narozeninové pravidlo u řeky Ostravice při velké vycházce. 

V příštím týdnu si připomeneme pravidla další, takže se máte na co těšit!