Chobotničky pilné jako včeličky

Zkoumání vesmíru jsme vyměnili za zkoumání života v trávě. A na koho jsme se zaměřili jako první? No přeci na včeličky. Celým týdnem nás provázela Pohádka o včelím životě, díky které už víme, kdo je včelí královna, trubec, dělnice nebo mladuška. Také víme, co je to nektar a jak se opylují květy.

Život v trávě jsme poslouchali hned v pondělí, přičemž jsme slyšené vyjádřili na velký arch papíru. Létalo nám na něm spousta včeliček, lezli po něm mravenci a další broučci se schovávali v trávě. Také jsme společně pracovali na louce plné květin, která nám již zdobí prostory šatny. No a když se pozorně kouknete, všimnete si malých včeliček, které se na ni potulují z květu na květ.

Včeličky jsme také stříhali z papíru a tvořili z modelíny. A jelikož naší pohádce chyběl konec, každá chobotnička si svůj konec vymyslela a nakonec nakreslila. Nechybělo ani vypichování nebo procvičování grafomotorických prvků. Tancovali a zpívali jsme také na písničku Fly fly butterfly a hráli jsme si na včeličky, které opilují květy.

No a jako správné včelky jsme také vyrobili med! Co jsme k němu potřebovali? Nasbírali jsme na louce pampelišky, které bylo třeba uvařit a nechat louhovat s citrónem celý den. Poté jsme pampelišky a citróny přecedili a do vzniklé šťávy přidali 1 kg cukru. Pak stačilo směs povařit a další den jsme mohli ochutnávat. Na porovnání jsme měli med také od včelek a musíme uznat, že ten náš chutnal stejně dobře!

V týdnu jsme také oslavili svátek dětí pořádným piknikem, zašli jsme na novou zahradu Zš Krestova a vyřádili jsme se také na nedalekém hřišti za Poliklinikou.

V trávě se budeme schovávat ještě nějaký ten týden, koho tam asi potkáme příště? 🙂