Chobotničky a tajné přípravy 🤫

Uplynulé dva týdny byly v Chobotničce velmi pestré. Dokončili jsme povídání o zvířátkách na statku, hodně jsme si povídali o rodině, zvládli jsme velikou výpravu k řece Ostravici a k jezeru na haldě Hrabůvka… A do toho všeho jsme se úplně tajně, tiše a hlavně nenápadně připravovali na svátek všech maminek, abychom pro ně připravili překvapení!

Děti se s námi podělily o to, jaké jejich maminky jsou, kdy se nejčastěji smějí a jestli se také někdy zlobí – výsledky se můžete pokochat v šatně. 🙂 Aby bylo výroky dětí kam zaznamenat, vyrobili jsme tři obrovská srdce. A protože jsme maminkám chtěli ke svátku připravit také nějaký dárek, pustili jsme se do skutečných uměleckých děl. Každý dostal za úkol vzpomenout si nebo doma úplně nenápadně zjistit, jak přesně jeho maminka vypadá: jakou má barvu vlasů, očí… To bylo zapotřebí k tomu, aby pak každý nakreslil naprosto věrný maminčin portrét, který dokonce zarámoval do vlastnoručně vyrobeného rámečku. Věříme, maminky, že jste se všechny na první pohled poznaly! 🙂

No a také jsme se pro vás naučili jednu roztomilou písničku – všechny děti si ji moc oblíbily. Bodejť by ne, když je o zlobení. 🙂 Jenomže jak vám ji zazpívat? Svátek máte v neděli a to se do školky nechodí… Nakonec jsme vymysleli, že pro vás písničku natočíme. Bylo nás sice malinko, ale věřte, že písničku krásně zvládly i děti, které na videu neuvidíte, protože v ten den zrovna nepřišly do školky. Určitě vám ji rády zazpívají doma. Tak všechno nejlepší!