Březen u Chobotniček

Březen utekl jako voda a my se Vám konečně opět hlásíme. Tentokrát s měsíčním shrnutím toho, co jsme s Chobotničkami zvládli.

Měsíc začal jarníma prázdninami a my jsme se z pohádkového únoru pomalu přesunuli k samotným knihám. Všechny děti si do školky přinesly svou oblíbenou knihu, kterou nám ukázaly a představily. Také jsme si vytvořili svou vlastní knihu – někteří podle předlohy a jiní si vytvořili svůj vlastní příběh. Byla to velmi náročná práce – děti musely nastříhat listy do knihy, svázat je, vytvořit úvodní stranu s nápisem a následně dokreslit celý příběh. Také jsme si vyzkoušeli takovou dětskou osmisměrku, přičemž jsme hledali písmenka K. Hráli jsme také abecední pexeso, hledali slova, které začínají různýma hláskama a psali jsme do mouky.

Následoval chřipkový týden, kdy bylo ve školce Chobotniček malinko a tak jsme se dětmi z celé školky věnovali různým úkolům.

Další březnový týden jsme přivítali jarní zelenou výzvou a tak jsme hledali jaro v knihách. Některé děti nám dopředstavily své knihy a společně jsme také vyrobily jednu velkou jarní knihu. Jak si představujeme jaro? Tato kniha už visí na nástěnce v šatně. V tomto týdnu jsme také navštívili knihovnu a už se zase těšíme, až se do ni znovu podíváme. Paní knihovnice tam měla totiž kouzelnou knihu, kterou jsme ještě nikdy neviděli! Také si děti vyrobily záložku do knížky, kterou seskládaly z papíru….samozřejmě je to chobotnice. Věnovali jsme se také grafomotorice, tancovali jsme a zpívali jarní písničky.

Poslední březnový týden si děti vybrali téma na přání – ovoce a zelenina. Můžete se už těšit na samostatný článek.