Beseda s panem Holbou a vodícím pejskem Amy

Dnes prožily všechny děti moc zajímavé dopoledne! Všechny třídy se totiž postupně seznámili s naší návštěvou – panem Holbou a jeho vodicím pejskem Amy. Na přednášce zaznělo mnoho informací, které byly zajímavé jak pro děti, tak pro paní učitelky. A také pro rodiče! Děti totiž dostaly za úkol všechno jim doma povyprávět, aby pak také věděli, jak se správně zachovat, pokud například narazí na člověka s bílou holí, který potřebuje pomoc, nebo pokud třeba řídí auto a nevidomý člověk se zrovna chystá přejít přes přechod.

Víte, jaký je rozdíl mezi bílou a červenobílou holí? Nebo kolik let může pejsek pracovat, než odejde na odpočinek do zaslouženého psího důchodu? Jak si člověk, který nevidí, nalévá pití, aby nepřelil? Jak pozná, jestli na semaforu svítí červená nebo zelená? Jak ví, do které tramvaje nastoupit, když si nemůže přečíst její číslo? Na to všechno se dětí můžete doma klidně zeptat, protože to všechno už víme!

Kromě toho se děti mohly přesvědčit, jak je takový vodicí pejsek poslušný a jak umí poslouchat povely… A také si ho mohly pohladit, na což se těšily od samého začátku. 🙂