Barevná vajíčka

A v tomto duchu se nesl celý týden u Chobotniček. Děti si téma opět vymyslely a odhlasovaly samy. Věnovali jsme se tudíž tématu Velikonoc, povídali jsme si o tradicích a hlavně jsme zdobili spoustu vajíček.

Celý týden jsme navštěvovali různé koutky. V úterý měly děti za úkol v koutku ateliéru vykreslovat, stříhat a lepit zahrádku pro vajíčko, králíčka nebo kuřátko. V hudbě děti hrály jarní písničku, v koutku sportu se trefovaly na cíl a v dílně zatloukaly barevný vzor do vajíček. Také měly k dispozici koutek kostek, kde vzniklo obrovské barevné vejce.

Ve středu si děti vyrobily vlastní pexeso – každý měl za úkol vytvořit 2 totožná vajíčka. V koutku sportu musely děti spolupracovat a bezpečně přenést vajíčko na tyčích. Také se otevřel koutek školičky – děti házely 2 kostkami a podle toho jaký grafomotorický prvek a barva jim padla, tak zdobily vajíčka. V koutku knihy a písmena jsme se věnovali pleoptice a opět jsme využili světelnou tabuli.

Ve čtvrtek si děti zahrály své nové pexeso a také hrály hru s hexagony. Ve školičce pracovaly na zrakovém rozlišování – střídaly barvy a tvary na vajíčku. Také jsme se podívali do koutků pokusů – omotávali jsme provázkem balónek, ze kterého nám druhý den vznikl košíček na vajíčka. Také jsme zkoušeli obarvit vajíčka červeným zelím. No a to byste neuhodli, jakou barvu vajíčka dostaly…… MODROU!

V pátek jsme společně vyrobili velké velikonoční vajíčko a vydali se na procházku na náměstí Ostrava – Jih, kde jsme společně s Želvičkami nazdobili zlatici. 🙂